Certifikáty v blockchainu

Nezměnitelné, okamžité a spolehlivé.

Všechny naše certifikáty systémů řízení, produktů a dodavatelského řetězce jsou uloženy a aktualizovány v zabezpečeném soukromém blockchainu, který umožňuje komukoli získat okamžité potvrzení o platnosti a aktuálnosti certifikátu.

Lidé spolupracují s firmami, kterým důvěřují, a důvěra je pro firmy důležitým přínosem. Jak můžete prokázat, že fungujete udržitelně a poskytujete bezpečné a spolehlivé výrobky a služby?

Společnost DNV se zabývá budováním důvěry již více než 150 let. S využitím technologie blockchain jsme jako první v certifikačním odvětví udělali další krok k poskytování digitálního zabezpečení, což našim zákazníkům umožňuje transparentněji prokazovat shodu a dodržování pravidel a norem.

Více o řešení blockchain

Technologie blockchain přináší revoluci ve způsobu ukládání a sdílení dat. Pomocí kryptografie k zabezpečení informací poskytuje blockchain decentralizovanou databázi nebo "digitální knihu" informací. Je založena na síti počítačů, které musí všechny schválit aktualizaci, než je možné ji ověřit a zaznamenat, a snižuje tak závislost na centralizovaném ukládání dat a jeho zranitelnost.

Společnost DNV ukládá certifikáty do soukromého blockchainu, takže právo vytvářet nové certifikáty a aktualizovat informace je omezeno pouze na nás a zároveň využíváme výhod této technologie, jako je ověřování, decentralizace a šifrování. Ačkoli aktualizace můžeme provádět pouze my, k blockchainu může přistupovat kdokoli a kontrolovat platnost certifikátů.

Jak to funguje

Při vydání certifikátu jsou data digitalizována a každému certifikátu je přiřazena digitální identita. Všechny certifikáty jsou označeny a dohledatelné a originál je bezpečně uložen v síti počítačů v blockchainu, běžně označovaných jako uzly.

Data certifikátů jsou paralelně spravována v našem produkčním systému. Celkově tak vzniká neměnná transakce, která je bezpečná a vysoce transparentní, což usnadňuje odhalování podvodů, protože technologie odhalí všechny zastaralé nebo padělané certifikáty.

Kontrola platnosti certifikátu

Od září 2017 budou mít všechny nové a znovu vydané certifikáty vložený QR kód, který lze naskenovat zařízením se skenerem QR. V blockchainu bude provedeno vyhledání a zobrazeny podrobnosti o certifikátu. Kdokoli si tak může kdykoli zkontrolovat a ověřit tvrzení společnosti a rozsah a platnost certifikace. Platnost certifikátů lze také ověřit prostřednictvím vyhledávání na našem veřejném kontrolním serveru certifikátů our public certificate checker.

More information

  How do validate a certificate?

How do validate a certificate?

See our quick guide.

  Blockchain video

Blockchain video

View our video on the transition to the blockchain

  "I love you!" Blockchain explained

"I love you!" Blockchain explained

The CEO of VeChain, Sunny Lu, explains how blockchain works with a very innovative example.

FAQ

Answer:

Answer:

We recommend to download an advertisement-free QR scanner through the app-store connected with your device. Such as Google Play for Android phones or App-store for Apple phones.
Answer:

Answer:

When a certificate is renewed or when we issue a new certificate, the data is also simultaneously updated in the blockchain .
Answer:

Answer:

We are storing the certificates in a private blockchain, meaning that the rights to create new information is restricted to us, while at the same time we utilize the benefits of the technology such as authentication, decentralization and encryption. The data is in parallel hosted in our central production system. This is a very secure solution, as data is not maintained in just one single location.