Skip to content

IATF 16949

​Výrobci v automobilovém průmyslu požadují od dodavatelů, aby certifikovali své systémy jakosti podle vnitřních požadavků oboru.

Účel

Akreditovaná certifikace systému řízení kvality podle IATF 16949 splňuje požadavky kontroly týkající se kvality produktů i dodržení specifických požadavků zákazníků. Norma představuje nepřetržitý proces pomáhající vyhledávat a označovat ty oblasti, ve kterých je možné zlepšovat jak vlastní systém řízení, tak i procesy se k němu vztahující.

Výhody

Vzhledem k tomu, že IATF 16949 je postavená na normě ISO 9001, může být snadno propojená s ostatními používanými systémy.

Díky mezinárodnímu uznání IATF 16949 je po absolvování certifikace garantována vaše důvěryhodnost v takových případech, jako jsou např. nabídky kontraktů globálních dodávek či rozšiřování vašeho lokálního podnikání. V rámci samotné organizace zase norma pomáhá při snižování výkyvů ve výrobě a zvyšování efektivnosti, přičemž oba faktory jsou důležité pro dosažení zisku. Mezi další výhody patří:

Zlepšení procesů a kvality produktů Menší potřeba dalších auditů poskytovaných třetími stranami Vyšší důvěryhodnost v nabídkových řízeních na globální dodávky

Představuje nezbytný krok k dosažení spolupráce s mnoha největšími světovými výrobci v automobilovém průmyslu

Výhody v oblasti celého automobilového průmyslu zahrnují:

Aplikaci společných a konzistentních mezinárodních požadavků na systém kvality Zlepšení dodavatelského řetězce produktů a kvality procesů Rostoucí důvěru v kvalitu globálních dodavatelů Procesně orientované audity zaměřené na spokojenost zákazníků

Certifikace podle IATF 16949 pomáhá vytvářet společný přístup k systému kvality tak, aby se otevřely optimální cesty v dodavatelsko-odběratelském řetězci.

Více informací

 

Systémy řízení

 

Newsletter

Zaregistrujte se k odběru našich newsletter a získejte tak nejnovější informace o certifikaci.

 

Kurzy

 

Žádost o cenovou nabídku

Chcete-li získat nezávaznou nabídku zdarma, neváhejte vyplnit formulář

Kontaktovat

Poslat email